Co na wypadające włosy?

Wiele osób zmaga się z problemem wypadania włosów. Schorzenie może być mniej lub bardziej zaawansowane, przejściowe lub nękające stale. Jego przyczyny są bardzo zróżnicowane, a wśród nich można wyróżnić niewłaściwie zbilansowaną dietę, która nie dostarcza do organizmu odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów niezbędnych dla odżywienia mieszków włosowych oraz wzmocnienia i pobudzenia włosów do wzrostu. Wypadanie włosów może również wiązać się z dolegliwościami i chorobami osłabiającymi organizm czy zaburzeniami hormonalnymi. Problem ten pomogą rozwiązać profesjonalne preparaty lecznicze, a także proste, domowe sposoby.

W obliczu wypadania włosów najzasadniejsze wydaje się być ich odżywienie od wewnątrz przez zróżnicowaną dietę i stosowanie suplementów. Dodają one włosom blasku, wzmacniają je i przyczyniają się do ich wzrostu. Warto wprowadzić do codziennego jadłospisu warzywa i owoce, a także orzechy, oleje i jaja – czyli produkty bogate w witaminy A, E, H (biotynę), witaminy z grupy B, składniki odżywcze, takie jak selen, cynk i żelazo oraz kwasy tłuszczowe. Dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie diety o picie naparów z ziół, np. pokrzywy lub skrzypu oraz o zażywanie suplementów, zawierających odpowiednio zbilansowane mieszanki wszystkich niezbędnych mikroelementów i witamin. Obok wzmocnienia od wewnątrz, konieczne jest również zadbanie o włosy od zewnątrz.

Na pomoc przychodzą szampony, odżywki, maski i ampułki dedykowane włosom osłabionym, matowym i pozbawionym blasku. Aby zwiększyć ich skuteczność, dobrze jest odpowiednio dopasować je do typu włosów, dzięki czemu możliwa będzie eliminacja problemu dodatkowo znacznie osłabiającego włosy, np. przetłuszczanie czy łupież. Zbawienny wpływ na wypadające włosy ma stosowanie naturalnych wcierek, np. z cebuli czy czosnku. Takie kompleksowe działanie jest niezwykle skuteczne, lecz należy liczyć się z tym, iż na jego efekty trzeba czekać kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, gdyż tyle trwa proces odbudowy włosów i ich wzrost.

About the Author