Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn stanowi poważny problem, który często staje się przyczyną kompleksów i braku pewności siebie. U mężczyzn problem ten jednak przybiera szczególnie poważne formy, dlatego też przyczyny wypadania włosów u mężczyzn wydają się być odmienne niż u płci pięknej.

Łysienie typu męskiego ma znacznie odmienny charakter aniżeli przejściowe problemy z przerzedzeniem włosów, które pojawiają się u kobiet. Jest ono bardziej dotkliwe i skutecznie utrudnia mężczyznom życie, a związane jest głównie z nierównomiernym poziomem męskich hormonów.

Wypadanie włosów u mężczyzn może mieć różne przyczyny, a na osłabienie włosów mają wpływ rozmaite czynniki jak nadmierny, długotrwały stres, problemy z odpornością organizmu, choroby, nadmierne przemęczenie, zmiany związane z porami roku – w tych przypadkach najczęściej pomaga stosowanie kuracji na włosy i poprawa diety. Doskonale sprawdzą się tutaj kosmetyki naturalne jak oleje roślinne czy sok z czarnej rzepy, który słynie ze swoich niezwykłych właściwości – wzmacnia cebulki i przyspiesza wzrost włosów.

Męskie łysienie objawiające się zakolami, czy też brakami włosów na czubku głowy to częsty problem i nazywany jest on łysieniem androgenowym. Jego przyczyny są dosyć złożone, jednak głównie związane jest ono z nieregularnym poziomem hormonów męskich – androgenów. Często, łysienie to pojawia się już w młodym wieku – nawet w okresie dojrzewania, może mieć również uwarunkowania genetyczne. Pochodna testosteronu – dihydrotestosteron stanowi główną przyczynę wypadania włosów u mężczyzn w łysieniu androgenowym, gdyż zaburza ona cykl wzrostu i żywotności włosa – skutecznie je skracając, a co za tym idzie powodując łysienie.

Naukowcy szukają różnych rozwiązań, aby wspomóc mężczyzn którzy z przyczyn wypadania włosów na podłożu hormonalnym mają trudności z utrzymaniem pięknej i atrakcyjnej czupryny. Można stosować leczenie farmakologiczne, a niektórzy z panów decydują się na poważniejsze metody jak przeszczep włosów. Istnieją również nieinwazyjne i bardzo poręczne metody poprawy estetyczności fryzury dotkniętej łysieniem androgenowym w postaci kosmetyków Dr Hair i jemu podobnych, które pozwalają doraźnie, każdego dnia zagęszczać fryzurę, która za ich sprawą prezentuje się naturalnie. Kosmetyki te świetnie sprawdzają się również w okresach leczenia, gdyż ich naturalny skład nie wpływa niekorzystnie na skórę głowy i włosy, a efekty są bardzo zadowalające.

About the Author