Jak dbać o rzadkie włosy?

Rzadkie włosy to zmora zarówno kobiet jak i mężczyzn, która sprawia, że prezentują się one wyjątkowo niekorzystnie, przez co czujemy się niepewnie. Wraz z upływem lat, przerzedzenie przybiera na sile, dlatego warto zawczasu pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji, zdrowej diecie czy nawet leczeniu, które pozwoli zachować piękne pukle jak najdłużej.

Pierwsze wyraźne problemy z rzadkimi włosami u kobiet najczęściej pojawiają się koło 40 roku życia, ale również na skutek zmian hormonalnych w ciąży czy koło okresu menopauzy. U mężczyzn – szczególnie tych obciążonych genetycznie np. przez łysienie androgenowe, zdarzać się może przerzedzenie włosów już w okresie dojrzewania. Rzadkie włosy to często efekt przejściowego problemu np. na skutek stresu, przemęczenia czy osłabienia organizmu, dlatego też zawsze warto poszukać przyczyny i skutecznie z nią zawalczyć, co pozwoli nam skutecznie odzyskać piękną fryzurę, pełną objętości i zdrowego blasku. Wśród przyczyn przerzedzenia włosów wymienia się wiele czynników, dlatego najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, który pozwoli znaleźć rozwiązanie.

Rzadkie włosy to czasami efekt problemów natury psychicznej (depresja), ale także chorób skóry jak łuszczyca czy grzybica, ale również innych stanów jak choroby autoimmunologiczne. Opanowanie problemu, w większości przypadków, pozwala skutecznie odzyskać fryzurę, jednak wymaga to pracy. Rzeczą naturalną jest, że każdy z nas traci nawet około 100 włosów dziennie, a przy długich kosmykach ilość ta wydaje się być nawet większa, jednak jedynie konsultacja z lekarzem pozwala ocenić stan chorobowy, problem przejściowy czy naturalną formę utraty włosów.

Rzadkie włosy możemy skutecznie zagęszczać, poprzez stosowanie szeregu metod pozwalających zwiększyć objętość kosmyków. Świetnie pomagają lecznicze maseczki, szampony, wcierki, pudry do włosów, odpowiednia dieta, itd. dlatego można walczyć o objętość różnymi sposobami. Przy rzadkich włosach należy unikać kosmetyków wygładzających, nie należy nadmiernie używać urządzeń do modelowania włosów na ciepło, oraz warto dopasować fryzurę do rodzaju włosów – rzadkie włosy najlepiej prezentują się w uczesaniach do ramion. Pomocne będą również suplementy.

About the Author