Sposoby na porost włosów

Z dnia na dzień, coraz więcej mężczyzn skarży się na problemy z łysieniem i przerzedzeniem włosów. Modne od jakiegoś czasu dłuższe męskie kosmyki, sprawiają, że Panowie szukają sposobów na porost włosów, który pozwoli im stworzyć nowoczesny i stylowy image. Niestety przez częsty problem jakim jest wypadaniem włosów, wielu z nich rezygnuje z marzenia o imponującej fryzurze. Często również uciążliwe jest dla nich czekanie na porost włosów, które w okresie przejściowym są niemal nieokiełznane i nie wyglądają najlepiej.

Wśród ciekawych sposobów na porost włosów znaleźć można wiele rozwiązań, w tym między innymi domowe sposoby, które pozwalają wstrzymać wypadanie włosów nawet trzykrotnie. Każdy z nas jest inny, dlatego też nie każda metoda przynosi podobne rezultaty, jednak szukając sposobu – najlepiej wśród tych bezpiecznych, każdy w końcu znajdzie opcję na porost włosów idealną dla siebie.

Zaczynając starania o imponującą fryzurę zacząć należy od zapobiegania ich wypadaniu. Jest to niemałe wyzwanie, zwłaszcza, że często problem ten, nieodłącznie wiąże się z naszym stylem życia. Na problemy z włosami wpływać może bowiem dieta, nadmierny wysiłek fizyczny, stres, problemy hormonalne, a także uwarunkowania genetyczne. W zależności od tego co jest przyczyną naszego problemu warto postarać się wspomóc włosy w odpowiednim odżywieniu, kuracjach czy diagnozie schorzenia – które często nieźle się kamuflują, a mogą być łatwo wyleczone o ile odkryjemy je we wczesnym stadium.

Nasza dieta powinna być doskonale zbilansowana, gdyż zarówno w przypadku dbałości włosy i zdrowe ciało niezbędne jest dostarczanie kompleksu składników odżywczych. Stan naszych włosów często odzwierciedla braki kluczowych składników, dlatego jeżeli chcemy skutecznie znaleźć sposób na porost włosów, postawmy w pierwszej kolejności na odpowiednią dietę. Przydadzą się witamina A (sery, mleko, jaja, pomidory, marchew, brokuły), witamina E (mleko, jaja, oleje roślinne, ryby, orzechy, zielone warzywa), witamina B (drożdże, pełne ziarna, fasola), witamina C (natka pietruszki, pomidory, porzeczki, ziemniaki), żelazo (mięso,wątróbka, twaróg, strączkowe), miedź (wątróbka, owoce morza, słonecznik) oraz krzem(otręby, ryż, cebula, kapusta).

Ważne jest dbanie również o włosy od zewnątrz poprzez kuracje jak maseczki, wcierki, płukanki. Świetnie sprawdza się również regularne podcinanie końcówek, delikatne masaże głowy, unikanie nadmiernego użytkowania suszarek, prostownic czy lokówek. Wszystko to sprawi, że porost włosów będzie efektywniejszy, a my będziemy cieszyć się gęstsza i imponującą czupryną.

About the Author