Sposoby na przerzedzone włosy

Przerzedzone włosy mogą być różne, jednak z reguły są cienkie i mają nawet o 25% mniejszą średnicę aniżeli włosy normalne. Ich pielęgnacja i sposoby na zwiększenie ich objętości, wzmocnienie czy dodanie im blasku są różne. Do głównych sposobów na przerzedzone włosy oraz osiągnięcie lepszego wyglądu i kondycji kosmyków należą między innymi zdrowa, w pełni zbilansowana dieta, odpowiednio dobrane kosmetyki oraz umiejętna pielęgnacja fryzury każdego dnia.

Przerzedzone włosy to niekoniecznie włosy cienkie, bowiem problem gęstości włosów dotyka zarówno osób o włosach grubych, jak i właśnie tych cieniutkich i delikatnych. Tendencja do wypadania sprawia, że często mylimy włosy delikatne z przerzedzonymi, co wiąże się z ich niewłaściwą pielęgnacją. Dbanie o włosy przerzedzone, często wymaga zastosowania błahych sposobów wśród których wymienić można ot chociażby włączenie do diety większej ilości produktów bogatych w żelazo jak orzechy, czerwone mięsa czy owoce morza. Nie należy również zapominać o obfitości witamin, które dostarczyć można poprzez bogactwo warzyw i owoców w diecie,

Jednym z ważnych sposobów na przerzedzone włosy jest odpowiednia ich pielęgnacja i mycie. Włosy przerzedzone często bywają przetłuszczone, a to z kolei sprawia, że stają się mało estetyczne i jeszcze bardziej tracą na objętości. Dobrze jest wówczas postawić na odpowiednia pielęgnację, np. udając się do fryzjera, który pomoże dobrać odpowiedni szampon dodający objętości, zapobiegający elektryzowaniu i odświeżający. Włosy myte odpowiednio dobranym szamponem zyskują mnóstwo lekkości i nie są obciążone. Przerzedzone włosy zyskują również na stosowaniu adekwatnych odżywek, które odżywiają je i dodają im puszystości. Należy starać się również unikać nadmiernego suszenia, bowiem powoduje ono, że włosy tracą dobrą kondycję i stają się łamliwe i suche.

Sposobem na przerzedzone włosy może być również stosowanie domowych maseczek, które przygotowane na bazie naturalnych składników, doskonale regenerują włosy, wspomagają ich wzrost, zapobiegają nadmiernemu wypadaniu oraz dodają włosom objętości i pięknego blasku. Świetnym sposobem jest przykładowo maseczka z oliwy z oliwek z jajkiem, która dodaje włosom niezwykłej miękkości. Sposobem na zwiększenie objętości przerzedzonych włosów jest również zaczesywanie ich na różne boki – zmieniana fryzura pozwala im nabierać efektu większej objętości. Z domowych metod warto zastosować również maseczkę z dodatkiem olejku rycynowego, który solidnie wzmacnia kosmyki. Bardzo pomocne mogą być również kosmetyki jak te od Dr Hair, które pozwalają zakamuflować doraźnie pojawiające się pomiędzy włosami przerzedzonymi prześwity, nadając fryzurze pełniejszy wygląd.

About the Author