Zagęszczanie włosów mikrowłóknami

Mikrowłókna to innowacyjny – chociaż nie tak zupełnie nowy, sposób na zagęszczanie włosów. Pozwalają one bowiem szybko i wyjątkowo efektywnie zagęścić przerzedzone włosy, nawet wówczas gdy cierpimy na łysienie androgenowe czy łysienie plackowate, w którym pojawiają się nieco większe prześwity. Ta doraźna, ale niezwykle poręczna metoda zagęszczania włosów mikrowłóknami jest gwarancją wizualnie gęstszych i grubych włosów, które prezentują się świetnie i nie obejmują żadnych inwazyjnych i skomplikowanych zabiegów medycznych czy pielęgnacyjnych.

Keratynowe włókna to doskonały sposób na maskowanie braku włosów powodowane przez ich nadmierne wypadanie. Stosowane w rozmaitych preparatach jak te od Dr Hair mikrowłókna stanowią białka, które ściśle związane są z naturalną budową włosa, dlatego też zagęszczanie włosów mikrowłóknami tego rodzaju jest wyjątkowo efektywne i skuteczne. Włókna znajdujące się w preparatach są drobno podzielone, nadawany jest im odpowiedni odcień, a następnie łączone są z substancjami elektrostatycznymi, które sprawiają, ze zagęszczanie włosów jest wyjątkowo skuteczne, gdyż mikrowłókna otulają kosmyki tworząc rewelacyjne uzupełnienie braków, zagęszczenie i objętość.

Drobinki keratynowe znajdujące się w postaci pudru lub sprayu w małych pojemnikach są niezwykle wydajne, dlatego też nawet codzienne zabiegi pielęgnacyjne obejmujące zagęszczanie włosów mikrowłóknami są niesamowicie skuteczne i wydajne, bowiem opakowanie – w zależności od wielkości problemu z przerzedzeniami, może wystarczać nawet na 2-3 miesiące. Zaletą zagęszczania włosów przy użyciu mikrowłókien jest to ze prezentują się ona wyjątkowo naturalnie, idealnie dopasować można je do odcienia włosów, a dodatkowo stanowią one alternatywę w pełni bezpieczną, nawet wówczas gdy jesteśmy w trakcie leczenia czy kuracji pielęgnacyjnych.

Mikrowłókna doskonale można rozprowadzać za pomocą palców lub szczotki, świetnie kamuflują pojedyncze prześwity jak również dodają gęstości całej fryzurze. Są uniwersalne zarówno dla tych którzy cierpią z powodu schorzeń związanych z wypadaniem włosów, jak również dla tych, którzy mając cienkie i rzadkie włosy z natury przez co marzą by zagęścić fryzurę. Łatwość stosowania mikrowłókien podczas zagęszczania włosów oraz ich wytrzymałość i odporność nawet na zmienne warunki pogodowe pozwala cieszyć się pięknie wymodelowaną i gęstą fryzurą każdego dnia. Wysoka jakość mikrowłókien jest bezpieczna i nie powoduje uczuleń.

About the Author